Карабин.com.ua -
Главная Новости Статьи Форум Байки Походы Почта Участники КонтактыРейтинг
TOP100
Доска объявленийnew Магазинnew
(старая версия)
Прокат ФСТ Блоги Карты Видеоnew Реклама
Логин Пароль (Регистрация)
Не носи зайвого, візьми корисне!

Не помешало бы представиться?:)
Логин Пароль

следующая новость... Новости ( архив ) предыдущая новость...

Чемпіонат Києва з ТПТ, 19-20 квітня

Чемпіонат Києва з техніки пішохідного туризму відбудеться 19-20 квітня 2008 року в районі Труханового острову та підпірної стінки Зеленого театру. Публікується положення про змагання, загальні умови та умови третього та четвертого класів.

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ВIДКРИТИЙ ЧЕМПІОНАТ м. КИЄВА
з техніки пішохідного туризму


1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

Чемпіонат м. Києва з техніки пішохідного туризму проводиться з метою подальшого розвитку туризму в Києві як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури і спорту у всебічному гармонійному розвитку особи, сприяння формуванню здорового способу життя населення.

Головні завдання змагань:
* пропаганда та популяризація туризму в м. Києві як потужного засобу зміцнення здоров’я і виховання патріотизму, формування свідомості людини щодо повсякденного ведення здорового способу життя;
* перевірка та підвищення рівня технічної та тактичної майстерності спортсменів;
* визначення найсильніших команд Києва з техніки пішохідного туризму;
* виявлення найсильніших спортсменів для збірних команд м. Києва;
* сприяння підвищенню безпеки змагань та походів;

2. ТЕРМІНИ ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

Чемпіонат м. Києва з техніки пішохідного туризму проводиться 19-20 квітня 2008 року відповідно до Календаря змагань зі спортивного туризму на 2008 рік, які проводить Федерація Спортивного Туризму м. Києва. Місце проведення змагань – 19.04.08 крос-похід з місцем старту на Пішохідному мості через р. Дніпро зі стороні острова Труханів; 20.04.08 – смуга перешкод на підпірній стінці біля Зеленого Театру (схили Дніпра біля м. Арсенальна).

3. КЕРІВНИЦТВО ЗМАГАННЯМИ

Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснюють Головне управління по фізкультурі і спорту КМДА (далі – Управління) та Федерація спортивного туризму м. Києва (далі – ФСТК).

Відповідальність за підготовку та безпосереднє проведення змагань покладається на головну суддівську колегію змагань (далі – ГСК), склад якої затверджується ФСТК.

У своїй звітності про проведення змагань ГСК надає ФСТК заявочні матеріали, протоколи особистих та командних результатів за видами програми (дистанціями), зведені протоколи командних результатів, оціночну відомість роботи суддів.

Інформаційна підтримка та освітлення змагань проводиться на сайті WWW.TKG.ORG.UA

4. ЗАГАЛЬНІ УМОВИ ЗМАГАНЬ

Змагання проводяться згідно з чинними Правилами змагань зі спортивного туризму від 2001р. (далі – Правила).

У разі необхідності, до цього Положення можуть додатково розроблятися і своєчасно повідомляються учасникам умови проведення змагань, які не повинні суперечити Правилам.

Змагання проводяться на дистанціях 3го та 4го класу з двох видів:

- командні змагання Кросс-похід;

- командні змагання Смуга перешкод ;

Відповідальність за якість та безпечне використання командного та особистого спорядження учасників несе представник команди або самі учасники.

Відповідальність за підготовку учасників команд вимогам, необхідних для безпечного проходження відповідних дистанцій, несуть представники команд.

5. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

18.04.08 19:00 – Нарада ГСК з представниками команд, мандатна комісія, жеребкування. Місце проведення – т.к. Робінзон, вул. Будівельників 32/2. Усі питання з дистанцій та по загальним умовам можна задати на форумі сайту WWW.TKG.ORG.UA до початку наради представників.

19.04.08 9:00 - 20:00 – Змагання на дистанції кросс-похід.

21:00 – Нарада ГСК з представниками команд на місті старту/фініша.

20.04.08 9:00 - 20:00 – Змагання на дистанції смуга перешкод.

21:00 – Нарада ГСК з представниками команд на місті старту/фініша.

21.04.08 19:00 – Нагородження учасників. Місце проведення – т.к. Робінзон, вул. Будівельників 32/2.

6. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

До участі в змаганнях допускаються команди туристських і спортивних клубів, секцій туризму організацій , навчальних закладів, військових частин та інші, які спеціалізуються в гірському, лижному, пішохідному та спелео туризмі.

Склад команди – до 10 чоловік, у тому числі: представник команди (може бути капітан) – 1; основний склад команди з видів змагань: командних — 6 учасників для 4го класу, та 4 учасників для 3го класу (у т.ч. не менше 1 жінки); 2 запасних учасника; суддя – 1.

У змаганнях беруть участь спортсмени з кваліфікацією не менше 2-го спортивного розряду зі спортивного туризму , для дистанції 4го класу та кваліфікацією не менше 3-го спортивного розряду зі спортивного туризму , для дистанції 3го класу.

Вік учасників змагань - 14 років і старше. Вік учасників визначається за роком народження.

7. УМОВИ ПРИЙОМУ ТА ФІНАНСУВАННЯ

До участі у змаганнях допускаються команди, що успішно пройшли мандатну комісію.

Розміщення учасників змагань проводиться у польових умовах. Команди повинні мати усе необхідне для проживання у польових умовах та самостійного приготування їжі.

Команди повинні мати усе необхідне спорядження для участі у змаганнях відповідно до Правил змагань на дистанціях.

Для організації суддівської страховки команди під час проходження мандатної комісії здають до ГСК у тимчасове використання по одній основній вірьовці діаметром 10–12 мм та довжиною по 40–60 метрів, а також по три карабіни. Зазначене спорядження повертається командам після закінчення змагань

Фінансування проведення Чемпіонату здійснюється згідно з кошторисом, затвердженим Управлінням, а також за рахунок залучених ФСТК коштів.

Витрати з участі команд у змаганнях (проїзд, добові, харчування, проживання учасників, представників та суддів від команд; прокат спорядження; страхування учасників та суддів від команд на період змагань та проїзду тощо) проводяться за рахунок коштів організацій, що відряджають команди або інших залучених коштів.

8. ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ

Загальнокомандний результат визначається за кращою сумою місць команди на двох дистанціях змагань в кожному класі. Якщо сума місць однакова, перевагу має команда, що посіла краще місце з виду програми "Крос-похід".

Команди, що посіли І-ІІІ місця в загальному заліку, нагороджуються дипломами та медалями Управлінням.

Команди, що посіли І-ІІІ місця на окремих дистанціях, нагороджуються дипломами Управлінням.

Тренери команд-переможців і призерів в загальному заліку нагороджуються дипломами ФСТК.
9. ЗАЯВКИ ТА ДОКУМЕНТАЦІЯ, ЩО ПОДАЮТЬСЯ КОМАНДАМИ

Попередні заявки команди подають на адресу kelyn@mail.ru або за телефоном 8 050 6565022, не пізніше ніж 14.04.08.

У день офіційного початку змагань команди подають до мандатної комісії на місці проведення змагань такі документи:

• іменну заявку за встановленою формою, завірену лікарем, медичним закладом.

• допуск відповідної лікарської установи у випадках, передбачених Правилами змагань та цим Положенням;

• класифікаційні книжки спортсменів;

• страхові поліси від нещасних випадків (на усіх спортсменів та суддів від команд), дійсні на час змагань та у дорозі;

• паспорти учасників (для військовослужбовців – військові квитки).

10. ПІДГОТОВКА СПОРТИВНИХ СПОРУД

У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025 “Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально-відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів”, підготовка спортивних споруд (дистанцій змагань) покладається на ГСК; контроль за підготовкою спортивних споруд та забезпеченням безпеки при проведенні змагань здійснює робоча комісія (зі складу ГСК), якою не менш, ніж за 4 години до початку змагань складається і подається на затвердження головному судді „Акт здачі-прийому дистанції”.

Невиконання вимог, передбачених цим пунктом, що стали причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, тягне за собою відповідальність.

Дане Положення є офіційним викликом на змагання


ВIДКРИТИЙ ЧЕМПІОНАТ м. КИЄВА
з техніки пішохідного туризму

Загальні умови.


1. Змагання проводяться на двох дистанціях – Крос-похід та Смуга перешкод, у двох класах 4 та 3.

2. Дистанція Крос-похід проводиться по системі не жорсткого ралі. Смуга перешкод за класичною схемою, яка дозволяє лідерство частини команди по дистанції. Опис та умови дистанцій даються окремо у умовах по кожній дистанції.

Результат визначається за сумою місць, які посіли команди на дистанціях, з пріоритетом дистанції Крос-похід.

3. Команди повинні подати попередню заявку на форумі сайту організаторів до 07.04.08.

4. Склад команди на одній дистанції - 6 чоловіки (не менше 1 особи жіночої статі) та суддя. Вік учасників не менше 14 років, рішення по участі більш молодших учасників на пішохідній дистанції розглядається окремо.

5. Команди можуть взяти участь одним складом у обох дистанціях, за примусовим стартом, згідно стартового протоколу. Команді дозволяється замінити двох учасників на запасних, які є в заявці команді, на різних дистанціях.

6. При реєстрації команд на нараді представників команда разом за заявкою, страховкою, та кваліфікаційними документами має надати стартовий внесок у сумі 20 грн. з команди. Якщо команда не надала попередню заявку, стартовий внесок збільшується до 40 грн.

7. Усі питання, яки виникають з приводу змагань та конкретних дистанцій можна задати на сайті організаторів.

8. Команда зобов’язана надати суддю від команди, який повинен бути присутнім на нараді представників. Якщо команда не надасть суддю, то до участі у змаганнях допущеною не буде.

9. Стартовий протокол на дистанцію Крос-похід буде формуватися за рейтингом команд (першою стартує команда з найбільшим рейтингом). На смузі перешкод – за жеребкуванням, який буде проведене на нараді представників 18.04.08 10.

Згідно стартового протоколу, який визначиться на нараді представників, у кожній команді буде назначено час старту. Цей час може зсунутися, в залежності від наявності команд та протяжності дистанції. Відповідальність за несвоєчасну явку на старт несуть команди.

11. Проходження всієї дистанції в касках, одежа повинна закривати лікті та коліна.

12. На касках учасників повинний бути присутній номер учасника від 1 до 6.

13. Команда прибуває на старт за 20 хв. для проходження перевірки спорядження.

14. Усе нестандартне спорядження повинно бути перевірено суддями заздалегідь на старті або на нараді представників.

15. Усі протести, побажання, зауваження, прохання, що до проведення та суддівства змагань будуть розглядатися лише у тому випадку, якщо вони подані у письмовій формі.


Умови дистанції „Крос-похід” Ш клас.

1. Клас дистанції – III(бали за таблицею 6 „Правил...”)
2. Довжина дистанції 9 км.
3. Сумарний перепад висот 50 м.
4. Кількість етапів: 8 (6- з самонаведенням)
5.Опитимальний час(ОЧ) 2 год. 30 хв.
Контрольний час(КЧ) 3 год. 30 хв.
Проміжний контрольний час(ПКЧ)_____
Дистанція „Крос-похід” проводиться по системі „нежорсткого ралі”. Проходження дистанції в заданому напрямку, орієнтування по спортивним картам: М1:15000, h 2,5 м. та М1:10000, h 5 м.
Аварійні азимути.
Карта 1: Північ, Дніпровська набережна, до пішохідного мосту і на СТАРТ/ФІНІШ
Карта 2: Острів.
Склад команди 4 чоловіки (не менше однієї особи жіночої статі).
Команда прибуває на „старт” за 20 хв. до старту для звірки годинника, перевірки спорядження, проходження техкомісії, одержання карти та контрольної картки.
Вся дистанція проходиться в касках, одяг повинен закривати лікті та коліна.
Всі етапи обладнано згідно схем.
Команда, яка не вклалась в ПКЧ, або у повному складі пройшла менше 3 етапів, після ПКЧ завершує дистанцію і фінішує.
Перелік етапів
1.Спуск по схилу (1Б).
КЧ – 8 хв. Довжина – 19м.
Опора для кріплення перильної мотузки – дерево. Початок та кінець етапу – КЛ. Рельєф земляний. Усі учасники долають етап з с/с схоплюючим вузлом на командній перильній мотузці.
2.Траверс схилу-спуск(2Б+1Б)-швидкісний.
КЧ – 16 хв. Довжина – 45 м.
Довжина траверсу – 30 м. Спуску – 15 м. Усі ділянки горизонтальні. Траверс має 3 ППС. Кінець траверсу – початок спуску. Перший учасник проходить етап з КС, решта – по наведених командою перилах, або як перший. Травес проходиться з „потерпілим”. Травма – опік рук.
Використання всіх ППС обов’язкове для всіх. Спуск проходиться згідно правил. Початок і кінець етапу – КЛ. Нанесена обмежувальна лінія.
3.Спуск по вертикальним перилам(2А)-швидкісний.
КЧ – 14 хв. Довжина – 22 м.
Початок етапу – ПСП, кінець безпечна зона рельєфу. Кріплення перильних мотузок в ЗСК. Усі учасники долають етап з верхньою КС згідно „Правил...”. Рельєф скельний, крутизна 90 градусів.
4.Підйом по схилу(1Б).
КЧ – 8 хв. Довжина – 19 м.
Початок та кінець – КЛ, опора – дерево. Перший учасник долає етап з нижньою КС використовуючи усі ППС. Усі інші з с/с схоплюючим вузлом до командних перил.
ПКЧ. Всі команди затримуються на не менше ніж 5 хв. для відпочинку та обробки інформації.
КЧ –______ хв.
5.Орієнтування по маркірованому маршруту(б/к).
Довжина – 2 км.
6.Навісна переправа через річку(2Б)-швидкісний.
КЧ – 18 хв. Довжина – 45 м.
Початок і кінець етапу – береги річки. Опори для кріплення мотузок – дерева.
Перший учасник переправляється по містку з КС. Інші – по наведених командою перилах, з с/с „вусом” на верхній командній страховочній мотузці і супроводжуючою мотузкою. Допускається натягування подвійної перильної мотузки з незалежними точками кріплення або здвоєної перильної мотузки замість верхньої страховочної мотузки(з с/с „вусом” по ній).
7.В’язання вузлів(б/к).
КЧ – 7 хв. Довжина – 25 м.
Учасники повинні зав’язати 6 вузлів з 16 за жеребкуванням. Етап проходиться в формі естафети. Після старту учасник перетинає лінію старту етапу та рухається до визначеного місця де витягує картку з назвою вузла. Після того як вузол був зав’язаний учасник рухається до лінії старту та передає естафету. Передаванням естафети являється пересікання стартової лінії. Обладнання для в’язки вузлів – командне.
8.Переправа через яр по колоді(1Б).
КЧ – 10 хв. Довжина – 25 м.
Перший учасник переправляється на цільовий берег з командною страховкою по колоді. Інші по колоді з с/с “вусом” по наведених командою перилах і з супроводжуючою мотузкою.
Початок та кінець етапу – КЛ. Опори для кріплення мотузок – дерева.

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ

Результат команди визначається по сумі штрафних балів на всіх етапах та штрафу за перевищення ОЧ, часу проходження швидкісних етапів і простійної часу, мінус час за „бонусні” КП.
Вище місце займає команда, що має менший сумарний результат. В разі „зняття” команда займає місце після тих, хто має більш повний залік. У випадку однакової кількості знять з етапів, розподіл місць проводиться згідно пріоритетності етапів, який прирівнюється до їх бальної оцінки.
При однаковому результаті вище місце займає команда, що має менший штраф на дистанції.
Команди що не вклались в КЧ дистанції займають місця після тих, які вклались в КЧ. Команди що не вклались в ПКЧ дистанції займають місця після тих що вклались в ПКЧ але не вклались КЧ дистанції.

ПРИМІТКИ ДО “КРОС-ПОХОДУ”

1. „Знятою” команда вважається, якщо етап пройшло менше двох учасників.
2. На етапі з транспортуванням „потерпілого” для заліку етапу “потерпілий” повинен “пройти” етап або знаходитись на етапі у такому положенні для транспортування, яке обумовлено умовами.
3. У випадку, коли нема „зняття”, але не всі учасники подолали етап, команда одержує штраф 20 балів за кожного учасника, який не пройшов етап, а за неприбране спорядження із етапу не більше 10 балів. Якщо всі учасники подолали етап, але не встигли зняти спорядження – теж ставиться штраф не більше 10 балів. Команда вважається такою, що пройшла етап, і забирає своє спорядження.
4. Якщо команда забула спорядження на етапі після його проходження, то вона отримує додатковий штраф за втрату спорядження згідно таблиці штрафів.
5. У разі непроходження командою „швидкісного етапу” у повному складі, результат визначатиметься сумою контрольного часу етапу і штрафів, зароблених на етапі (в тому числі і за непройдених учасників).
6. Штрафи: „спуск, „страховка без рукавиць”, всі 6-бальні і вище, вважаються порушенням безпеки і повинні бути виправлені.
7. Вводиться штраф „Руки нижче карабіна” – 3 бали – при русі по крутопохилій переправі вниз (до „мертвої точки”).
8. Початок – кінець руху на етапах:
- з перилами с/с – зняття-постановка на с/с;
- на навісних переправах, де є КЛ – пристібування-відстібування від переправи;
- на інших етапах з КЛ – пересікання КЛ.
9. Етап вважається пройденим, коли учасник знаходиться в кінці етапу (за КЛ або на ПСП) і звільнений від перильних мотузок цього етапу.
10. Вузли, які не перераховані в „Правилах…”, але їх команда використовує, - повинні бути заблоковані карабіном, або вузлами, які є в “Правилах…”
11. На етапах „Спуск по вертикальних перилах”, „Спуск по схилу” – кріплення перильної мотузки жорстке для всіх учасників, крім останнього.
12. На дистанції „Крос-похід” всі технічні етапи вважаються КП орієнтування.
13. При спуску по вертикальних перилах штраф – „випуск мотузки із рук”” – ставиться по випуску мотузки „регулюючою рукою”.
14. Штраф за перевищення ОЧ нараховується в розрахунку 2 бали за кожні повні 30 секунд.

P.S. Дані умови є попередні. ГСК залишає за собою право частково змінити умови проходження, оптимальні та контрольні часи, порядок етапів та їх довжину.


СХЕМИ ЕТАПІВ ДИСТАНЦІЇ

Діаметр опор для кріплення перильних мотузок коливається від 15 до 70 см.
Увеличить рисунок

Умови дистанції „Крос-похід” IV клас.

1. Клас дистанції – IV( бали за табл.6 „Правил...”)
2. Довжина дистанції до 12 км.
3. Сумарний перепад висот 50 м.
4. Кількість етапів: 11(7 – з самонаведенням).
5.Опитимальний час(ОЧ) 4 год. 10 хв.
Контрольний час(КЧ) 5 год. 10 хв.
Проміжний контрольний час(ПКЧ)_________
Дистанція „Крос-похід” проводиться по системі „нежорсткого ралі”. Проходження дистанції в заданому напрямку, орієнтування по спортивним картам: М1:15000, h 2,5 м. та М1:10000, h 5 м. Ліс в районі змагань мішаний. Небезпечні ділянки – круті схили, повалені дерева.
Аварійні азимути.
Карта 1: Північ, Дніпровська набережна, до пішохідного мосту і на СТАРТ/ФІНІШ
Карта 2: Острів.
Склад команди 6 чоловік (не менше однієї особи жіночої статі).
Команда прибуває на „старт” за 20 хв. до старту для звірки годинника, перевірки спорядження, проходження техкомісії, одержання карти та контрольної картки.
Вся дистанція проходиться в касках, одяг повинен закривати лікті та коліна.
Всі етапи обладнано згідно схем.
На дистанції є „бонусні” КП орієнтування між деякими переходами від етапу до етапу. На карті вони будуть відмічені квадратом, а заданий напрям руху через „бонусне” КП буде позначений штрих-пунктиром. Невзяття „бонусного” КП орієнтування не штрафується, а взяття зменшує часовий результат дистанції на 3 хв(10 балів).
Частина дистанції є „закритою”, тобто умови проходження етапів не розголошується.
Команда, яка не вклалась в ПКЧ, або у повному складі пройшла менше 3 етапів, після ПКЧ завершує дистанцію і фінішує.

ПЕРЕЛІК ЕТАПІВ

1.Крутопохила переправа вниз(3А)
КЧ – 16 хв. Довжина – 20 м.
Опори для кріплення перильних мотузок – дерева. Команда повинна власними силами будь-яким способом переправити кінці перильних мотузок на цільовий берег, які закріпить „пастух”. Учасники переправляються по наведеній командою переправі з с/с „вусом” на верхній командній страховочній мотузці і верхньою КС через гальмівний пристрій. Для останнього – обов’язкова супроводжуюча мотузка знизу. Крім цього команда повинна переправити по переправі „потерпілого”. Травма – перелом обох рук. Потерпілий за вибором команди до старту. Допускається натягування подвійної перильної мотузки з незалежними точками кріплення або здвоєної перильної мотузки замість верхньої страховочної мотузки(з с/с „вусом” по ній). Початок і кінець етапу КЛ.
2.Траверс схилу-спуск(2Б+1Б)-швидкісний.
КЧ – 16 хв. Довжина – 45 м.
Довжина траверсу –30 м. Спуску – 15 м. Усі ділянки горизонтальні. Траверс має 3 ППС. Кінець траверсу – початок спуску. Перший учасник проходить етап з КС, решта – по наведених командою перилах, або як перший. Травес проходиться з „потерпілим”. Травма – опік рук.
Використання всіх ППС обов’язкове для всіх. Спуск проходиться згідно правил. Початок і кінець етапу – КЛ. Нанесена обмежувальна лінія.
3.Спуск потерпілого з супроводжуючим (2Б) -швидкісний.
КЧ – 14 хв. Довжина – 22 м.
Початок етапу: ПСП, 2 ЗСК, вантажні петлі. Кінець етапу – безпечна зона по рельєфу. Учасники організовують спуск умовно „потерпілого” з супроводжуючим. Наявність транспортного засобу для потерпілого – обов’язкова. Інші учасники – як по вертикальних перилах. Потерпілий – за вибором команди. Спуск проводиться згідно Правил, однак супроводжуючий додатково забезпечується суддівською страховкою.
4.Крутопохила переправа вгору(3А)
КЧ – 18 хв. Довжина – 18 м.
Опори для кріплення перильних мотузок – дерева. Перший учасник підіймається по схилу з КС, усі інші по по наведеній командою переправі з с/с „вусом” на верхній командній страховочній мотузці і верхньою КС. Допускається натягування подвійної перильної мотузки з незалежними точками кріплення або здвоєної перильної мотузки замість верхньої страховочної мотузки(з с/с „вусом” по ній). Початок і кінець етапу КЛ.
ПКЧ. Всі команди затримуються на не менше ніж 5 хв. для відпочинку та обробки інформації.
КЧ –______ хв.
ЗАКРИТА ЧАСТИНА.
Кількість етапів – 3. Сума ЛП: 7 б. Довжина – до 3 км.
Необхідне спорядження:
Не менше 150 м основної мотузки(3 бухти >50 м.);
аптечка(перев’язочний матеріал повинен знаходитися при кожному учаснику, не менше однієї упаковки бинта на одного учасника);
Не менше ніж 24 карабіни;
Не менш ніж 4 компаси;
засоби самостраховки на спусках та підйомах;
сірники.
8.Переправа через яр по колоді(2Б)
КЧ – 12 хв. Довжина – 25 м.
Команда повинна вкласти колоду за допомогою триноги або іншим способом.
Перший учасник переправляється на цільовий берег з командною страховкою по колоді. Інші по колоді з с/с “вусом” по наведених командою перилах і з супроводжуючою мотузкою.
Початок та кінець етапу – КЛ. Опори для кріплення мотузок – дерева.
9.В’язання вузлів (б/к)
КЧ – 7 хв. Довжина – 25 м.
Учасники повинні зав’язати 6 вузлів з 16 за жеребкуванням. Етап проходиться в формі естафети. Після старту учасник перетинає лінію старту етапу та рухається до визначеного місця де витягує картку з назвою вузла. Після того як вузол був зав’язаний учасник рухається до лінії старту та передає естафету. Передаванням естафети являється пересікання стартової лінії. Обладнання для в’язки вузлів – командне.
10.Переправа по вірьовці з перилами (1Б)
КЧ – 18 хв. Довжина – до 20 м.
Початок і кінець етапу КЛ. Опори для кріплення мотузок – дерева. Силами команди організовується верхня і нижня перильні мотузки. Перший долає природну перешкоду з командною страховкою, усі інші з с/с вусом до верхньої командної перильної мотузки та супроводжуючою мотузкою.
11.Навісна переправа через річку(2Б) -швидкісний.
КЧ – 18 хв. Довжина – до 45 м.
Початок і кінець етапу – береги річки. Опори для кріплення мотузок – дерева.
Перший учасник переправляється по містку з КС. Інші – по наведених командою перилах, з с/с „вусом” на верхній командній страховочній мотузці і супроводжуючою мотузкою. Допускається натягування подвійної перильної мотузки з незалежними точками кріплення або здвоєної перильної мотузки замість верхньої страховочної мотузки(з с/с „вусом” по ній).

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ

Результат команди визначається по сумі штрафних балів на всіх етапах та штрафу за перевищення ОЧ, часу проходження швидкісних етапів і простійної часу, мінус час за „бонусні” КП.
Вище місце займає команда, що має менший сумарний результат. В разі „зняття” команда займає місце після тих, хто має більш повний залік. У випадку однакової кількості знять з етапів, розподіл місць проводиться згідно пріоритетності етапів, який прирівнюється до їх бальної оцінки.
При однаковому результаті вище місце займає команда, що має менший штраф на дистанції.
Команди що не вклались в КЧ дистанції займають місця після тих, які вклались в КЧ. Команди що не вклались в ПКЧ дистанції займають місця після тих що вклались в ПКЧ але не вклались КЧ дистанції.

ПРИМІТКИ ДО “КРОС-ПОХОДУ”

1. „Знятою” команда вважається, якщо етап пройшло менше двох учасників.
2. На етапі з транспортуванням „потерпілого” для заліку етапу “потерпілий” повинен “пройти” етап або знаходитись на етапі у такому положенні для транспортування, яке обумовлено умовами.
3. У випадку, коли нема „зняття”, але не всі учасники подолали етап, команда одержує штраф 20 балів за кожного учасника, який не пройшов етап (за потерпілого - 40 балів), а за неприбране спорядження із етапу не більше 10 балів. Якщо всі учасники подолали етап, але не встигли зняти спорядження – теж ставиться штраф не більше 10 балів. Команда вважається такою, що пройшла етап, і забирає своє спорядження.
4. Якщо команда забула спорядження на етапі після його проходження, то вона отримує додатковий штраф за втрату спорядження згідно таблиці штрафів.
5. У разі непроходження командою „швидкісного етапу” у повному складі, результат визначатиметься сумою контрольного часу етапу і штрафів, зароблених на етапі (в тому числі і за непройдених учасників).
6. Штрафи: „спуск, „страховка без рукавиць”, всі 6-бальні і вище, вважаються порушенням безпеки і повинні бути виправлені.
7. Вводиться штраф „Руки нижче карабіна” – 3 бали – при русі по крутопохилій переправі вниз (до „мертвої точки”).
8. Початок – кінець руху на етапах:
- з перилами с/с – зняття-постановка на с/с;
- на навісних переправах, де є КЛ – пристібування-відстібування від переправи;
- на інших етапах з КЛ – пересікання КЛ.
9. Етап вважається пройденим, коли учасник знаходиться в кінці етапу (за КЛ або на ПСП) і звільнений від перильних мотузок цього етапу.
10. Вузли, які не перераховані в „Правилах…”, але їх команда використовує, - повинні бути заблоковані карабіном, або вузлами, які є в „Правилах…”
11. На етапах „Спуск по вертикальних перилах”, „Спуск по схилу” – кріплення перильної мотузки жорстке для всіх учасників, крім останнього.
12. На дистанції „Крос-похід” всі технічні етапи вважаються КП орієнтування.
13. При спуску по вертикальних перилах штраф – „випуск мотузки із рук” – ставиться по випуску мотузки „регулюючою рукою”.
14. Штраф за перевищення ОЧ нараховується в розрахунку 2 бали за кожні повні 30 секунд.

P.S. Дані умови є попередні. ГСК залишає за собою право частково змінити умови проходження, оптимальні та контрольні часи, порядок етапів та їх довжину.

СХЕМИ ЕТАПІВ ДИСТАНЦІЇ

Діаметр опор для кріплення перильних мотузок коливається від 15 до 70 см.
Увеличить рисунок

Источник


ключи - дистанції змагань етапу команди мотузки учасників Довжина команда спорядження кріплення


следующая новость... Комментировать:

Введите контрольнное значение:

Нужно ввести текст!
предыдущая новость...

10 последних комментариев
I was really confused, and this answered all my qussniote.
Автор: - Гость

Arelicts like this just make me want to visit your website even more.
Автор: - Гость

Keep on writing and chigugng away! http://zdqlvdzzeht.com [url=http://vxjztxbg.com]vxjztxbg[/url] [link=http://ctkauixu.com]ctkauixu[/link]
Автор: - Гость⇓ ⇓ Лента новостей ⇓ ⇓

Подарунок до Всесвітнього дня довкілля: Суд захистив Гранітно-степове Побужжя

Gorgany Race 2009
27 - 28 червня 2009 року в районі гірського масиву Горгани в Українських Карпатах втретє відбудуться пригодницькі перегони

Скорбим
Мир альпинизма понес утрату. Скончался Гарик Полевой.

Фестивали
Лесная Фиеста 2008, 27-30 июня 2008

Экстрим марафон
Приключенческая гонка Gorgany Race 2008 29-30 июня 2008

Спелеология
1 июня 2008 года в Украине открылся первый музей истории спелеологии. Находится он в Крыму, около симферопольской пещеры Эмине-Б

Соревнования
ПОЛОЖЕНИЕ О XIII ОТКРЫТЫХ СОРЕВНОВАНИЯХ ПО ТЕХНИКЕ ГОРНОГО ТУРИЗМА “СКАЛЫ У МОРЯ” 21-26 июля 2008 года

Дайвинг
Karabin-еры в Экспедиции в п.Ени Сала III, май 2008

Акція "Манівцями від краю до краю – Україна 2008"
8 мая на границе Украины и России в Луганской области планируется старт акции

Украинские экспедиции
Из Донецка на Эверест

Соревнования
Положение о ХI международных открытых соревнованиях "Кубок Эрмитаж", 18-20.04.08, Запорожье
⇒ сейчас находимся здесь

Слет туристов Киевщины
ТУРИСТСКАЯ ЮМОРИНА-2008 4-5 апреля 2008г

Туристическое видео.
Хойта-Ока 2007 и Тува 2007. 26 марта в 11 корпусе КПИ (Металлистов 4) состоится просмотр двух фильмов о походах 2007 го

Соревнования по ТВТ
Положение про открытый кубок Винницкой области по технике водного туризма "Водный марафон 2008" помяти Квятковского

ПОЛОЖЕНИЕ ОБ ОТКРЫТОМ ЧЕМПИОНАТЕ ОДЕССКОЙ ОБЛАСТИ ПО ВОДНОМУ ОРИЕНТИРОВАНИЮ
29 мая – 1 июня 2008

Водний туризм
ПОЛОЖЕННЯ про відкритий чемпіонат м. Києва з водного туризму, ”Кубок Марусі Богуславки –регата Хохітва-2008”

Від краю до краю - УКРАЇНА 2008
По большей части с контрольными точками определились

Проекти
Від краю до краю - УКРАЇНА 2008. В пошуках одвічних цінностей. Ідея проекту полягає в тому, щоб пройти пішки з краю в край вздовж і

Соревнования
Открытие сезона по ТПТ, 15 марта, с. Быковня. Положение и условия.

Водний туризм
ПОЛОЖЕННЯ про відкриті змагання техніки водного туризму в закритих приміщеннях.

Горный туризм
18 февраля 2008 сотсоится Киевская конференция по горному туризму

Эльбрус
Традиционные ежегодные соревнования по скоростному восхождению на Эльбрус

Альпинизм
Кто первым поднимется на Эверест в 20-й раз?

Горные лыжи
С 8 по 10 февраля в Славском пройдет Trostian Amateur Cup - 2008

Соревнования
Открытое первенство г. Чернигова по горному туризму. Положение.

Альпинизам
ПЛАН международных мероприятий Молодежной комиссии УИАА в 2008 г.

Горный туризм
В чем провинился горный туризм? В.Г. Коган (статья)

Горный туризм
Горная комиссия ФСТУ в полном составе сложила полномочия. Заявление передано президенту ФСТУ А.С.Матвиенко.

В Новой Зеландии простились с первым покорителем Эвереста

17 января Казахстанско-Украинская команда совершила успешное восхождение на вершину Аконкагуа (6962 м)

В Домбае запрещено пользование снегоходами и квадроциклами
Мы неоднократно рекомендовали запретить катание на подобной технике по горнолыжны

Фильмы о туризме
24 января 2008 просмотр фильмов Урик-2005 и Сумульта-2007

Эверест
Аэропорт в Непале получит имя Эдмунда Хиллари

Экстремальная гонка
Условия проведения соревнований по экстремальному туризму «X - Winter 2008»

Оринетирование
Календарь соревнований по спортивному ориентированию на 2008год, г. Киев

Спелеология
В Мраморной пещере Крыма отметили юбилейный Новый год

Эверест
Умер сэр Эдмунд Хиллари, первый покоритель Эвереста

Эверест
Экспедиция из Донецкой области доставит на Эверест донецкий уголек

Спасены еще 10 лыжников
Еще двум травмированным лыжникам сотрудники МЧС оказали помощь неподалеку от поселка Верховина Ивано-Франковской обл

Лыжи
150 лыжников провисели на сломавшемся подъёмнике

Горный туризм
Всеукраинский семинар по подготовке судей I категории по спортивному туризму

Организаторы спортивных выставок объединяют усилия
Компания «Спорт Тур Маркетинг», организатор выставки GO!Sport, и компания «Спорт Экспо»,

Экстремальная гонка
Положение о соревновании по экстремальному туризму "X-Winter 2008"

Кубок ExtremeUA. И все таки он будет!
Кубок ExtremeUA пройдет 22 декабря на скалодроме "Скеля", который находится около м.Черниговской.

В Закарпатье сгорел бугель
Верхний Студеный Межгорского района. Всего в этом районе работает четыре канатки – две малых и две больших. Именн

Новий рік
Скільки коштує відпочити в Карпатах

Скалолазание
Новости о кубке ExtremeUA. После двух недель тяжелой борьбы с бюрократией НАУ, мы получили официальный ОТКАЗ в аренде стенда дл

Болдеринг
Регламент Болдр ингового Фестиваля/Закрытия Сезона 2007 ExtremeUa 22.12.2007

Скалолазание
К ВОПРОСУ О РАЗДЕЛЕНИИ ФЕДЕРАЦИЙ. Мое предложение – остаться им в составе ФАиСУ, создав в ней комиссии, развивающие скалолазани

Скелі
Положення про всеукраїнські змагання зі скелелазіння в трьох видах програми (складність, швидкість, боулдерінг) на 2008 рік

Туристичне фото
І-й міжнародний фестиваль екстремального фото у Львові. 09.12.2007 до 23.12.2007

Горный туризм
Календарный план соревнований Украины по спортивному горному туризму на 2008 г.

Школа туризма
Открытие школы водного туризма г. Киев, Троещина. 11 декабря 2007

Лижі
7-9 грудня 2007 Дитячий гірськолижний фестиваль - "Свято першого снігу" ( Драгобрат )

Лыжи
В Украине уже работают горнолыжные курорты, а особенно горнолыжный комплекс «Буковель», который официально был отрыт 17 ноября.

С 30 ноября по 2 декабря 2007 года проходят соревнования по экстремальному туризму "Адреналин Extreme Ways 2007"

Просмотр фильма о пешем походе 5к.с. Тянь Шань

Крым
В Крыму объявлено штормовое предупреждение

Внимание!!!
Отзыв кошек Petzl Sarken! Компания Petzl остановила продажу и производство данной модели и начала процеду

Крым
Крымская аномалия: осенью зацвели сирень и розы

Водный туризм
28 октября 2007 Соревнования "Закрытие сезона - 2007" на ТЭЦ -5 Киев

TOP100 украинского туризма Экстремальный портал VVV.RU
© 2005-2014 Karabin.com.ua - туристический портал
© идея - Геннадий Опарей (Geen) 2005
FInd - OK WInd - OK